„Kto mówi językiem niezrozumiałym dla nikogo poza nim, nie mówi w ogóle.“

Uczenie się języków obcych zawsze leżało w kręgu moich zainteresowań. Już jako mała dziewczynka chciałam być nauczycielką albo tłumaczką. Od zawsze przyjemność sprawiało mi zdobywanie informacji o innych krajach, kulturach i podróże… chociażby palcem po mapie.

Moje zamiłowanie do języków było początkowo związane z językiem polskim, jednak w liceum podjęłam świadomą decyzję o wyborze studiów lingwistycznych. Wybrałam profil nauczycielski nie tylko ze względu na to, by w końcu spełnić swoje marzenie z dzieciństwa, ale przede wszystkim dlatego, iż przekazywanie wiedzy innym, dzielenie się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami związanymi z tym, jak uczyć się języków obcych jest dokładnie tym, czym chcę się zajmować zawodowo. W roku 2007 podjęłam studia na kierunku Filologia, nauczanie języka niemieckiego w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

"Należy nauczyć odróżniać się to, co ważne, od tego, co pilne."

W czerwcu 2010r. obroniłam swoją pracę licencjacką na ocenę bardzo dobrą. Jestem też osobą, która nieustannie lubi podejmować nowe działania, dlatego zdecydowałam się na podjęcie studiów o specjalizacji nauczycielsko-tłumaczeniowej w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto już kilkakrotnie miałam okazję być w Niemczech oraz Austrii, co umożliwiło mi kontakt z żywym językiem oraz pozwoliło poznać kulturę i zabytki tych krajów, jak również mentalność ich mieszkańców.

Wychodzę jednak z założenia, że wykształcenie oraz teoria dotycząca nauczania języka obcego to jedna – owszem - bardzo ważna kwestia, jednak druga jest tak samo ważna, a może nawet ważniejsza

Mam na myśli oczywiście doświadczenie oraz zaangażowanie, z jakim podchodzi się do osób uczących się. Moje doświadczenie w nauczaniu innych to już prawie 4 lata. Ponadto nieustannie rozwijam się jako nauczyciel: wymyślam, przygotowuję i gromadzę materiały, biorę udział w szkoleniach oraz spotkaniach dla nauczycieli języków obcych. W swoim zbiorze posiadam bardzo dużo podręczników, ćwiczeń, repetytoriów, słowników, treningów przed egzaminami oraz rozmaitych nagrań. Wszystko po to, by każdej osobie, która się do mnie zwraca, umożliwić naukę języka w taki sposób, by była ona jak najbardziej efektywna. Uważam, że takie indywidualne podejście do osoby uczącej się ma ogromne znaczenie, motywuje do pracy i pozwala pokonać barierę językową.

Poza nauczaniem innych moją pasją jest również uczenie się …. innych języków :) Obecnie zaczęłam uczyć się języka hiszpańskiego, gdyż jest to kolejne marzenie, które chciałabym spełnić. Związane zresztą z innym, a mianowicie z podróżowaniem. Wycieczki, podróże - zajmują szczególne miejsce w moim życiu i sprawiają mi niebywałą przyjemność. Zdjęcia z niektórych znajdują się w innym dziale. Moim hobby jest również parzenie ( i picie) herbaty, wyszukiwanie i łącznie różnych rodzajów i smaków. :)

Obecnie jestem nauczycielką w gimnazjum oraz lektorką w prywatnej szkole językowej. Na swym koncie posiadam również doświadczenie jako korepetytor j. niemieckiego w projekcie „Czas na aktywność” współfinansowanego przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.